.: Fotogalerie a články:
Všechny zde použité fotografie, texty, nákresy a grafické práce jsou originálními autorskými díly a podléhají autorskému zákonu. Jejich používání, kopírování a další šíření bez výslovného souhlasu autora je zakázáno.

© Pavel Kutina, 1999 - 2024

Webdesign:
© AAweb.cz, 2005 - 2024

Počet návštěv:

383761
 
Pavel Kutina - fotografie
Workshop: Fotografování zvířat

Účast na pořádaných workshopech je pro vzdělání fotografů mimořádně vhodnou aktivitou. Obvykle jsou totiž zajištění lektoři, kteří se fotografováním živí a jsou ochotni se o své zkušenosti podělit s ostatními. Jaké znalosti si můžete odnést z naší akce?

 Workshop: Fotografování zvířat: 1 Protože nutnost neustálého vzdělávání fotografů je trendem, který nenechal chladnými ani nás v X-Pozici, rozhodli jsme se uspořádat bezplatný workshop na nestárnoucí a přitom stále velmi oblíbené téma "Fotografování zvířat".

 Workshop: Fotografování zvířat: 2 Co se zde naučíte? To záleží na vás. Uvidíte zvěř v jejím přirozeném (ale i nepřirozeném, až třeba i zcela umělém) prostředí. Uvidíte, jak reaguje na nejrůznější podněty z okolí, dozvíte se, jakou techniku nejlépe použít (a naopak co jste klidně mohli nechat doma), potkáte zajímavé lidi a snad se i trochu pobavíte. Workshop se uskuteční v Praze, dne 21.3.2009 od 10:00, začátek a sraz bude na schodech, vedoucích na Střelecký ostrov.

 Workshop: Fotografování zvířat: 3 Přihlášky do workshopu můžete zasílat nejpozději do 19.3.2009 (stačí zde pod článkem stručná věta např.: "XY přijde, počet dospělých N, počet dětí M"), abychom mohli alespoň rámcově odhadnout počet návštěvníků a tomu třeba mírně přizpůsobit program.

Jestliže máte dojem, že v této lokalitě běžně nebývá divoká zvěř k vidění, máte bohužel naprostou pravdu. Musíme totiž přiznat, že se nám nepodařilo zajistit dostatečné množství divokých zvířat (největší zájem je samozřejmě o velké dravce, zajistit například křečky by zase až takový problém nebyl...).

 Workshop: Fotografování zvířat: 4 Proto vybízíme a vyzýváme nejširší publikum s prosbou o spolupráci: Pokud máte někdo doma vhodné zvíře, nezapomeňte jej, prosím, vzít s sebou (ovšem s vědomím, že mu třeba může být i mírně ublíženo a zvíře může být náhlým zájmem silně traumatizováno, za případnou újmu samozřejmě pořadatel nenese zodpovědnost). Podle průzkumů ve spřátelených domácnostech jsme dospěli k závěru, že nejčastěji budou pravděpodobně zastoupeny různé druhy psů, v těsném závěsu následováni žirafami, hrochy a tygry. Medvědi kupodivu neobsadili žádné z čelních míst, ale zcela jistě můžete toho svého přivést a vyvenčit ho s námi.

Že si nedovedete představit žirafu či hrocha jako domácího mazlíčka? A koukali jste se doma třeba pod dětskou postýlku?

 Workshop: Fotografování zvířat: 5 P.S.: Dětem o této akci snad raději vůbec neříkejte, kdo ví, co by si odtamtud chtěli odnést, znáte je :)

P.P.S.: Samozřejmě - kdo má třeba vycpaného ptáka, může přijít i s ptákem, ale ostatní, byť ochočená, přátelská, milá a přítulná zvířata budou bez milosti exkomunikována i se svými milými majiteli :)

Článek vznikl pro server Paladix.cz, kde byl publikován 6.3.2009.
 Pro přibližnou kalibarci jasu a kontrastu Vašeho monitoru